Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

SPAK i sekuestron kardiologut Edvin Prifti 250 mijë euro dhe 160 milion lekë “CASH”, përmendej në përgjimet që çuan në arrestimin e gjyqtares Enkelejda Hoxha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dd9d99323942ef07b8313b1d282e1468

Prokuroria e Posaçme i ka sekuestruar kardiologut të QSUT-së Edvin Prifti 200 mijë euro dhe 130 milionë lekë që i mbante në shtëpinë e tij dhe 50 mijë euro e 30 milionë lekë që i kishte në zyrën e tij.

Kardiokirurgu i njohur akuzohet nga SPAK për korrupsion pasiv i funksionarit publik, pasi në kohën që bëheshin përgjime për dosjen ndaj gjyqtares Enkelejda Hoxhës, kanë dalë të tjera fakte dhe prova për një çështje tjetër korrupsioni, që nuk ka lidhje në vetvete me arrestimin e gjyqtares.

Bashkë me kardiokirurgun është akuzuar edhe infermierja Trendafile Frangu për të njëjtat arsye. Personi i tretë i ndaluar është Migena Skënderaj po infermiere në QSUT. Të gjithë personat kanë dalë në dosje, pasi është operuar mamaja e njërës nga funksionaret e gjykatës. Dhe pikërisht aty ka dalë gjithë historia e korrupsionit edhe në radhët e mjekëve.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img