Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

SPAK ‘djeg’ një nga 3 kandidatët e PS-së në Kukës, dënohet me burg Adem Lala

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a3d9f241145b47b7cf89834223a9efb2

Ish-krye bashkiaku i Hasit Adem Lala është dënuar me 1 vit e 4 muaj burg Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit.

Sipas informacioneve për mediat, vendimi është dhënë javën e shkuar nga Gjykata e Posaçme me akuzën e shpërdorimit të detyrës nga zyrtari publik.

Ky dënim është konvertuar në shërbim prove si dhe pengimin e tij që për pesë vite të ushtrojë funksione publike.

Lala u vu nën hetim nga SPAK pasi u përfshi në aferën e privatizimit në mënyrë të padrejtë të një aseti publik në bashkinë Has.

Në atë kohë ai ka qenë kryetar në këtë qytet. Adem Lala është përfolur edhe si kandidat për deputet i Partisë Socialiste në Qarkun e Kukësit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img