Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
21 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

SPAK ‘çudit’ sërish, harron 1 javë në burg të ekstraduarin nga Gjermania, i arrestuar si pjesë e një grupi kriminal (EMRI-DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d6251e3699bc7af8753739742800019e

SPAK vijon me çudirat, pas “arrestimit” të dy komisionerëve të vdekur që ishin pjesë e dosjeve 339 dhe 184, dhe pas dy “procedimeve të bujshme” që iu bënë dy shtetasve pasi korruptuan policin me 10 mijë lekë të vjetra.

Mësohet se në 14 janar 2021 është ekstraduar nga Gjermania shtetasi Gjergj Çollaku. Ky i fundit është arrestuar në Stuttgart të Gjermanisë në 26 nëntor të 2020 pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar si pjesë e një grupi të strukturuar kriminal për trafik kokaine në Greqi e Maqedoni.

Edhe pse është ekstraduar në 14 janar, ai nuk ka dalë para gjykatës për t’u njoftuasr me vendimin, siç parashikon ligji, pra 3 ditë pas ekstradimit duhet të njihet me vendimin.

Çollaku është lënë në burg 1 javë, ndaj GJKKO është njoftuar  nga Avokat Arbër Hoxha, mbrojtësi i të arrestuarit. Pavarësisht kësaj, Gjykata e Posaçme ka rrezuar kërkesën, duke mos e shuar masën e sigurimit arrest në burg.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img