Hapësire reklamuese

Aktualitet

SPAK bëhet me 18 prokurorë, Këshilli i Lartë i Prokurorisë emëron sot Olsi Dado

Shkruar nga Newsbomb
SPAK bëhet me 18 prokurorë, Këshilli i Lartë i

Komandimi i Olsi Dados u bë fillimisht përkohësisht me kërkesë të drejtuesit të SPAK, Altin Dumani më 15 mars të vitit të kaluar.

Burimeve nga KLP, thanë se Dumani e ka kërkuar komandimin përkohësisht për nevoja pune pasi SPAK atë kohë kishte 18 prokuror nga 20 të parashikuar në organikë.

Ndërsa sot Këshilli i Lartë i Prokurorisë emëron në detyrë Olsi Dadon, si prokurorin e 18-të, të Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar pranë SPAK.

Kandidaturat e tjera do të miratohen në vijim me përfundimin e procesit të kontrollit të pasurisë dhe figurës nga Komisioni i Posaçëm.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese