Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
31 °
Enj
31 °
Pre
31 °
Sht
30 °
E martë, 24 Maj, 2022
spot_img

Spahiu: Në 1921, Parlamenti kishte thjesht BURRA

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreshnik Spahiu ironizon në facebook me parlamentarët e sotëm. Ai ka hedhur në profilin e tij një foto të vjetër të vitit 1921 ku janë të gjithë deputetët e parlamentit shqiptar të kohës. Dicitura që I ka vendosur kësaj foto është: “1921. Parlamenti I parë shqiptar. Asnjë vrasës, asnjë trafikant, asnjë përdorues droge, asnjë analfabet, asnjë skizofren, asnjë i çmendur, asnjë homoseksual. Thjesht BURRA”, shkruan Spahiu.

Ironia e kreut të Aleancës Kuq e Zi vjen pas debateve që  po zhvillohen sot në politikën shqiptare dhe kërkesës së vazhdueshme të PD për dekriminalizimin  e Kuvendit. Dhe në parlamentin e sotëm, për shkak të mënyrës sesi u zgjodhën deputetët nga krerët kryesorë të partive politike, gjen jo pak deputetë me të shkuar kriminale. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img