Spahiu i kujton Ramës 5 gjëra që duhet të ketë parasysh kur të jetë duke fluturuar mbi SHBA

Publikuar tek: politike, më 12:36 04-01-2016 Spahiu i kujton Ramës 5 gjëra që duhet të ketë parasysh kur të jetë duke fluturuar mbi SHBA

Kreu i Ak, Kreshnik Spahiu reagon ndaj udhëtimit të kryeministrit Rama drejt Shtetve të Bashkuara të Amerikës. U tha se kryeministri do shkonte me pushime në Miami por zyra e shtypit të kryeministrit pohoi se bëhej fjalë për një vizitë familjare.

Sakaq, në reagimin e saj AK, kreysuar nga Kreshnik Spahiu  “i uron rrugë të "mbarë" Kryeministrit Rama për pushimet e tij në Miami të Shteteve të Bashkuara të Amerikës”.

Ak i kujton kryeministrit se ”udhëtimi mbi Atlantik do jetë plot turbulenca popullore” ndërsa i kërkon të ketë parasysh:

“1 Është Kryeministri i popullit më të varfër në Europë

2 Drejton popullin me numrin më të madh të azilanteve

3 Ështe kreu i qeverisë së një vendi në krize ekonomike dhe mjerim

4 Zoti Rama qeveris vendin me numrin më të lartë të vrasjeve në Kontinent

5 Hoteli i Miamit sa kamata e energjisë e gjithë Shqipërisë”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009207010269165
array(1) { ["section"]=> string(97) "spahiu-i-kujton-rames-5-gjera-qe-duhet-te-kete-parasysh-kur-te-jete-duke-fluturuar-mbi-shba-29110" }