Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Spahiu “gjen fajtorin” për humbjen e partive të vogla më 25 prill: Në Shqipëri s’e ndërrojnë votën brez pas brezi, vrapojnë pas liderëve të vjetër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreshnik Spahiu ka komentuar mbrëmjen e sotme humbjen e partive të vogla në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Ai tha se në këto zgjedhje nuk humbën partitë e vogla, por Shqipëria dhe shqiptarët. Sipas tij, fajtor në këtë rast është populli, pasi nuk mbështet kauzat dhe liderët e rinj, por kapen pas liderëve të vjetër.

“Kam qasje tjetër s’mendoj se nuk kanë humbur partitë e reja, por humbi Shqipëria dhe shqiptarët. Në zgjedhjet e 25 prillit, dy parti janë rritur e forcuar më shumë duke i dhënë një goditje fatale lëvizjeve të reja në Shqipëri. Kjo ndodh vetëm në Shqipëri. Në Shqipëri ku brez pas brezi nuk e ndërrojnë votën. Janë disa parti që e kanë mbyllur misionin historik. Shqiptarët nuk mbështesin kauzat e reja dhe as liderët e rinj, por kapen pas liderëve të vjetër, Populli e ka fajin se populli është turmë”, u shpreh Spahiu në TCH.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img