Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Sot zhvillohet Asambleja e PS, zbardhet AXHENDA  

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pasditen e sotme në oren 16:00, pritet të zhvillohet Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste.

Ndërkohë, mësohet se Asambleja do të hapet me fjalën e kryeministrit Edi Rama.

Më pas do mbahet një analizë mbi rezultatet e zgjedhjeve të 30 qershorit. Analiza do pasohet me shqyrtimin dhe miratimin e Projekt-Vendimit për organizimin dhe zhvillimin e zgjedhjeve të përgjithshme në parti.

Gjithashtu do të bëhet shqyrtimi dhe miratimi i Projekt-Udhëzimit për zgjedhjet e reja të përgjithshme në parti.

Dhe në pikën e pesë do bëhet shqyrtimi dhe miratimi i Projekt-Udhëzimit për kriteret përzgjedhëse për delegatët e kongresit dhe kryetarët e partisë të bashkive.

Më shumë


spot_img
spot_img