Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Aktualitet

Sot zhvillohet Asambleja e PS, zbardhet AXHENDA  

Shkruar nga Newsbomb

Pasditen e sotme në oren 16:00, pritet të zhvillohet Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste.

Ndërkohë, mësohet se Asambleja do të hapet me fjalën e kryeministrit Edi Rama.

Më pas do mbahet një analizë mbi rezultatet e zgjedhjeve të 30 qershorit. Analiza do pasohet me shqyrtimin dhe miratimin e Projekt-Vendimit për organizimin dhe zhvillimin e zgjedhjeve të përgjithshme në parti.

Gjithashtu do të bëhet shqyrtimi dhe miratimi i Projekt-Udhëzimit për zgjedhjet e reja të përgjithshme në parti.

Dhe në pikën e pesë do bëhet shqyrtimi dhe miratimi i Projekt-Udhëzimit për kriteret përzgjedhëse për delegatët e kongresit dhe kryetarët e partisë të bashkive.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese