Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sot vijnë VAKSINAT e para kundër Covid-19 në Kosovë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë , Hans Kluge, përmes një postimi në Twitter ka njoftuar se ditën e sotme në Kosovë do të vijnë vaksinat e para kundër covid-19.

Mësohet se vaksinat që do të vijnë janë  AstraZenecas, të cilat  janë siguruar nëpërmjet mekanizmit COVAX, ku bën pjesë edhe Kosova.

Kosova është vendi i vetëm në Europë që deri tani nuk ka patur vaksina kundër Covid-19, ndërkohë që Shqipëria i ka ardhur në ndihmë, ku i ka premtuar që do të vaksinojë të gjithë mjekët dhe infermierët, të cilët në total janë 11 mijë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img