Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Sot vaksinohen epidemiologët dhe infermierët e spitaleve Covid, Rama shkon përsëri te “Air Albania” (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

52d76d04c8c03e891d9619b90ad60b89

Kryeministri Rama ka mbërritur përsëri paraditen e sotme në ambientet e stadiumit kombëtar “Air Albania”, ku do të vaksinohen sot 60 persona të tjerë, kryesisht epidemiologë dhe infermierë të spitaleve Covid.

Siç shihet nga fotot, Rama ka parë nga afër përgatitjet për ditën e dytë të fushatës së vaksinimit dhe më pas është larguar bashkë me ministren Ogerta Manastirliu. Të dy bisedojnë diça të dera e stadiumit dhe më pas largohen me makinat e tyre.

Kujtojmë se procesi i vaksinimit në Shqipëri nisi dje, ku u injektuan 50 dozat e para. Të parët që e morën ishin shefja e Infektivit Najada Çomo, kryeministri Rama dhe dy mjekët Pëllumb Pipero e Tritan Kalo.

Screenshot_2.jpg
Screenshot_3_copy.jpg
Screenshot_5_copy.jpg
Screenshot_4.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img