Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Sot, ulet avioni i parë me pasagjerë në Aeroportin e Kukësit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aeroporti i Kukësit do të presë sot pasagjerët e parë. Në pistën e këtij Aeroporti do të ulet avioni i parë i një fluturimi komercial.

Nëse muaj më parë kryeministri Rama dhe disa kuksianë që erdhën nga Anglia në Rinas e më pas në Kukës, për të inaguruar pistën dhe investimin e ri; nga sot fillon puna zyrtarisht në këtë Aeroport.

“Mirëmëngjes me aeroportin e ri ndërkombëtar “ZAYED-Flatrat e Veriut”, ku sot ulet nga Zyrihu në tokën e Kukësit avioni me udhëtarë i Helvetic Airlines dhe hapet porta e dytë e qiellit të Shqipërisë për fluturimet komerciale, ju uroj një të premte të mbarë”, shkruan Rama.

Kompania “Illyrian Eagle” sjell në Kukës pasagjerët e parë të nisur nga Zyrihu, Zvicër.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img