Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Sot u arrestua infermierja që i vodhi 800 mijë lekë pacientit, Manastirliu në mbështetje të kolegëve: Kristina, prej 27 vitesh në shërbim të pacientëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

54eccef6ab9b76aef99ce4d0175caf7f

Sot u arrestua infermierja e QSUT Roniada Hysa, pasi i vodhi një ish-pacienti me Covid, 200 mijë lekë nga portofoli dhe 600 mijë lekë nga karta e bankës.

Ndërkohë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në rrjete sociale foton e kryeinfermieres së shërbimit të reanimacionit, Kristina Marku.

Prej 27 vitesh ajo ka qenë në shërbim të fëmijëve pacientë, teksa cilësohet si shembull profesionalizmi, sakrifice dhe dashurie, në institucionin ku shërben.

Screenshot_9.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img