Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Sot seancë plenare, betohen deputetët e rinj të opozitës, ç’pritet të diskutohet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ashtu sikurse është paralajmëruar Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare. Në faqen zyrtare është publikuar edhe rendi i ditës.

Mes të thjerash sot pritet të votohet projektligji “Për nxitjen e punësimit”. Ndërkaq, sot do të bëjnë betimin edhe deputetët e rinj të opozitës të cilët kanë pranuar mandatin.

Kështu Këshilli i Mandateve vendosi që t’i përcjellë seancës plenare raporti për dhënin e mandatit të deputetit për kandidatët Elda Hoti e LSI-së, Erdiola Braha e LSI-së, Edlira Hysenit e LSI-së; Lefter Maliqit të PD-së dhe Majlinda Halilajt të PD-së.

Nga ana tjetër opozita nuk ka paralajmëruar për zhvillimin e ndonjë protestë të mundshme. Po ashtu nuk dihet nëse do të ketë ndonjë lëvizje surprizë nga opozita.

1.jpg

2.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img