Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
0.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
22 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Sot seanca plenare, Zhupa kërkon interpelancë me Margaritin, në Kuvend votohen dhe emrat e deputetëve për Komisionin e Reformës Zgjedhore dhe Territoriale

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme Kuvendi do të zhvillojë seancën parlamentare të radhës. Kuvendi do të startojë në orën 10:00.

Deputetja e PD, Ina Zhupa ka kërkuar interpelancë me ministren e Kulturës Elva Margarit. Gjithashtu në seancën e sotme plenare do të miratohen emrat e deputetëve që do të angazhohen në Komisionet për Reformën Territoriale dhe Zgjedhore.

Komisioni për Reformën Territoriale

PS

Benet Beci (bashkëkyetare)

Baftjar Zeqo (anëtar)

Lavdërim Krashi (anëtar)

Fadil Nasufi (anëtar)

Anila Denaj (anëtar)

Eduart Ndreca (anëtar)

Anduel Tahiraj (anëtar)

Ilir Pendavinji (anëtar)

Lindita Buzheli (anëtar zëvendësues)

Besian Ajazi (anëtar zëvendësues)

Aurora Mara (anëtar zëvendësues)

Gentjan Deda (anëtar zëvendësues)

PD

Dhurata Cupi (bashkëkryetare)

Zef Hila (anëtar)

Andia Ulliri (anëtar)

Xhelal Mziu (anëtar)

Orjola Pampuri (anëtar)

Saimir Korreshi (anetar)

Merita Bakiu (anëtar zëvendësues)

Bledion Nallbati (anëtar zëvendësues)

 Zheni Gjergji (anëtar zëvendësues)

Komisioni për Reformën Zgjedhore

PS

Damian Gjiknuri (bashkëkryetar)

Blerina Gjylameti (anëtar)

Klotilda Bushka (anëtar)

Toni Gogu  (anëtar)

Ermonela Felaj (anëtar)

Arben Pëllumbi (anëtar)

Blendi Klosi (anëtar)

Klevis Xhoxhi (anëtar)

Gledis Çeliku (anëtar zëvendësues)

Jurgis Çyrbja (anëtar zëvendësues)

Xhemal Qefalia (anëtar zëvendësues)

PD

Enkelejd Alibeaj (bashkëkryetar)

Oerd Bylykbashi (anëtar)

Grida Duma (anëtar)

Dashnor Sula (anëtar)

Kreshnik Collaku (anëtar)

Lindita Metaliaj (anëtar)

Seladin Jakupllari (anëtar zëvendësues)

Ervin Salianji (anëtar zëvendësues)

Eralda Bano (anëtar zëvendësues)

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img