Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Sot protestuan masivisht, STUDENTËT zbulojnë planin për NESËR

spot_img

Lajme të ngjashëm

Studentët Universiteteve Publike, ditën e sotme protestuan masivisht për tarifat e larta duke bllokuar edhe rrugën e Durrësit.

 Ndërkaq, ata paralajmërojnë një tjetër protestë nesër në orën 8:00 të të gjithë studentëve të universiteteve publike të cilët do të bojkotojnë mësimin.

“Nesër në orën 8.00 të mëngjesit studentët e të gjitha universiteteve publike do të bojkotojnë sërish mësimin duke u grumbulluar në oborret e fakulteteve përkatëse për të marshuar drejt Ministrisë së Arsimit. Në orën 10.00 protestojmë përpara ministrisë deri në plotësimin e të gjitha kërkesave!

REZISTENCA VAZHDON!” thuhet në faqen e Lëvizjes për Universitetin.

Ditën e sotme ministja Lindita Nikolla tha në konferencë se tarifat nuk janë rritur që prej vitit 2014 dhe se ata që protestojnë janë studentët ngelës,

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img