Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sot protesta, Aleanca Kundër Importit të Plehrave reagon ashpër kundër Ambasadës Amerikane: Korrigjoni deklaratën, protestën e organizojmë ne

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

379605fdf8209014d237ce358b6ca8d0

Sot Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) organizon sot protestën por dje ka reaguar kundër deklaratës të bërë  nga Ambasada e SHBA-së në Tiranë. 

Në njoftimin e Ambasadës thuhej se protesta do të organizohet nga partia opozitare, por AKIP i kujton zyrtarëve amerikanë se është kjo organizatë ajo që ka marrë lejen për protestën e sotme. Madje aktivistët kërkojnë nga Ambasada që të korrigjojë tekstin e deklaratës.

“Sqarim! Lidhur me njoftimin zyrtar të Ambasadës Amerikane për marshim-protestën e ditës së nesërme (sot) kundër importit të plehrave, i bëjmë me dije Ambasadës Amerikane se autorësia e kësaj proteste i takon Aleancës Kundër Importit të Plehrave, AKIP, që është një grupim vullnetarësh qytetare dhe ojf-sh. Leja për protestën e nesërme është dërgur nga AKIP. I kërkojmë menjëherë Ambasadës Amerikane të korrigjojë menjeherë tekstin pasi sipas njoftimit të saj, kjo protestë organizohet nga opozita. Ju faleminderit, AKIP”, thuhet në reagimin e aktivistëve.

Lexo edhe: Ambasada e SHBA godet shoqërinë civile: Protesta nesër organizohet nga PD, kini kujdes

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img