Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Sot priten reshje shiu, parashikimi i motit: Do ketë dhe rënie të temperaturave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e premte (sot) moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare. Përgjatë relieveve malore do ketë reshje të izoluara shiu në orët e mesditës. 

Era do të fryjë me drejtim kryesor nga veriperëndimi  me shpejtësi mesatare 1-6m/s, e hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Në fushën termike pritet një rënie e temperaturave më e ndjeshme në vlerat maksimale, shkruan Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Më shumë

spot_img
spot_img