Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Sot pretenca për Shullazin, policia ‘blindon’ Gjykatën e Krimeve të Rënda

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot pritet të jepet pretenca për Emilajno Shullazin dhe grupin e tij. Seanca është parashikuar të zhvillohet në orën 09:00 në Gjykatën e Krimeve të Rënda.

Ndërkohë forca të shumta  policie kanë rrethuer Krimet e Rënda.

Në gjykatë ndodhen edhe drejtues të policisë së Tiranës dhe efektivë civilë.

Shteti përfaqësohet nga një grup prokurorësh të Krimeve të Rënda, në krye të të cilëve është vetë drejtuesja Donika Prela.Po kështu edhe zëvendësi i saj Gentian Osmani. Ndërsa emrat e dy prokurorëve të tjerë pritet të bëhen publikë në nisje të seancës.Dje ambasada amerikane në Tiranë në përgjigje të Zërit të Amerikës për këtë çështje tha se mbështesin prokurorët e guximshëm që kërkojnë drejtësi, edhe kur ka rreziqe.

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img