Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
53 %
1kmh
75 %
Die
8 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

Sot përvjetori i Kinostudios, aktori i njohur: Asnjë nuk kujtohet, kanë hallin e Teatrit mos ikën për lesh

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot është 66-vjetori i Kinostudios Shqiptare.

Aktori i njohur Astrit Çerma nëpërmjet një psotimi në rrjetet sociale, shprehet se askush nuk u kujtua për këtë ditë. Sipas tij shkak për këtë është zhvendosja e vëmendjes te vendimi për të shembur Teatrin Kombëtar.

“Kanë hallin e teatrit mos “ik për lesh” nga të “tjerët” se Kinustudion e bën vetë lesh e li. E ropën 26 vjet përpara pa mbushur e stërmbushur, dyzetvjet”– shkruan aktori.

Reagimi i plotë:

A e dini se…. Sot është 66 vjetori i …kinostudios!… Shohë që…asnjë nuk kujtohet…. Ndofta kan të drejtë…Kan hallin e teatrit mos “iki për lesh” nga të “tjerët” se…kinostudjon…e bën vetë lesh e li..E ropën 26 vjetë përpara pa mbushur e stërmbushur…dyzetvjete.E hengren.E bluan.E coptuan pjese pjese dhe e kollofiten.Femijet e saj qe ajo ilindi,i mekoi,i rriti dhe…”çoçë”i beri. Askush,artista populli,te merituar,mjeshtra te medhenje,ndere te kombit qe nga ajo vodhen lavdine,jo qe nuk flasin por as guxojn te belbezojne ne kete pervjetor.Si te flasin?!..Në këtë luftë për “gjall a vdekje ” të “Truallit të Teatrit” sjan të marr të ri-kujtojnë “truallin e kinostudjos” ku sot lulzojnë…pronat e profesorëve, ustallar, të këtyre çirakëve që ulurasin për…teatrin… O Zot.Duhet ti fshishe te gjitha qe ti sherbesh te tashmes sote. Kur them te gjitha kam parsysh se pari kujtesen. A.Çerma.

Më shumë
spot_img
spot_img