Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

Sot nis viti i ri Akademik, studentët kusht vaksinimin ose testin PCR për të hyrë në auditor

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot nis viti i ri akademik 2021-2022, ku me mijëra studentë do i drejtohen auditoreve.

Që nxënësit dhe pedagogët që të futen në auditorë duhet të jenë të vaksinuar, nëse nuk janë vaksinuar atëherë duhet të paraqesin një test negativ për Covid-19.

Mësimi në auditore vjen pas një viti të vështirë, ku për shkak të pandemisë mësimi u zhvillua online.

Ministrja e Arsimit Evis Kushi  uroi studentët mbrëmjen e djeshme, teksa u shpreh se vaksinimi është i nevojshëm, pasi universitet nuk formojnë vetëm shkencëtarë, por edhe qytetarë të një shoqërie.

Kujtojmë që

Ishte parashikuar që viti i ri akademik të niste më 11 tetor, por me kërkesë të Konferencës së Rektorëve, u përcaktua data 18 tetor, dhe kjo me qëllim vaksinimin masiv të studentëve gjatë javës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img