Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Sot nis puna për bypass-in e Fierit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme ka nisur puna për ndërtimin e bypass-it të Fierit.

Ministria e Energjitikës ka dhënë lajmin duke sqaruar se janë mbyllur edhe procedurat e përzgjedhjes së kompanisë.

“Pas përmbylljes së procedurave konkuruese të përzgjedhjes së kompanive kontraktore që do kryejnë punimet e Bypass-it të Fierit dhe dorëzimit të garancisë financiare, Autoriteti Rrugor Shqiptar ka firmosur kontratën me kompaninë fituese “CGC, Combined Group Contracting”. Kontrata ka vlerën e financimit 37,944,221 Euro për përfundimin e kësaj vepre.  Nga dita e sotme kompania kontraktore fillon punën në terren duke ringritur kantierin me objektivin për të bërë të kalueshëm bypass-in e Fierit në sezonin e ardhshëm turistik”, thuhet në njoftimin e ministrisë.  

Ministria sqaron gjithashtu se në ditët e ardhshme do të kryhet dhe firmosja e kontratës me kompaninë fituese të Bypass-it të Vlorës për të mundësuar edhe aty fillimin e punës

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img