Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
31 %
3.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

Sot nis Festa e Birrës në Korçë, Rama: Për 5 netë me radhë këngëtarë shqiptarë dhe të huaj do “të ndezin” skenën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se sot nis Festa e Birrës në Korçë, e cila do të vazhdojë deri në  datën 21 gusht.

Teksa e cilëson si një nga eventet më të më mëdha në Shqipëri, Rama shkruan se kjo festë ka një ndikim në zhvillimin e turizmit dhe ekonomisë.

Në këtë festë do të marrin pjesë emra të njohur të të muzikës shqiptare dhe asaj të huaj.

“Festa e Birrës, festa më e madhe dhe më popullore e stinës së verës në Shqipëri nis sot në Korçë, për të vijuar deri më 21 gusht. I konfirmuar si një nga eventet më të mëdha në Shqipëri, me impakt të madh në zhvillimin e turizmit dhe ekonomisë lokale, festa edhe këtë vit pritet të thyejë rekordet e vizitorëve nga brenda dhe jashtë Shqipërisë që zgjedhin Korçën si destinacion

Emra të njohur të muzikës shqiptare dhe asaj të huaj do të jenë pjesë e spektakleve muzikore që do të mbahen për 5 ditë me radhë”, shkruan Rama.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img