Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sot në “listën e zezë” nga SHBA, Berisha kujton takimin me George W Bush në Tiranë: Një ditë historike…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri, Sali Berisha përmes një video ka kujtuar vizitën e George W Bush 14 vite më parë në Tiranë.

Ndonëse, sot është futur në “listën e zezë” të SHBA, Berisha e cilëson atë ditë si historike në marrëdhëniet miqësore midis Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkaura të Amerikës.

“Nje dite historike ne marredheniet miqesore midis Shqiperise dhe Shteteve te Bashkuara te Amerikes!Visita e Presidentit George W Bush ne Shqiperi. Sb”, shkrua Berisha.

Më 19 maj ish-kryeministri Sali Berisha dhe familja e tij u shpallën zyrtarisht si të papërshtatshëm për të hyrë në SHBA.

Ishte Sekretari i Shtetit, Antony Blinken, i cili përmes një postimi në “Tëitter” shpalli “non grata” familjen Berisha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img