Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Sot në Ditën e Europës, Hashim Thaçi i kërkon dy ‘dhurata’ BE-së

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

652332ab4c98fa75df7568a7f461e94f

Presidenti i Republikës së Kosovës, sot në Ditën e Europës, i ka kërkuar dy gjëra BE-së, duke bërë të qartë se çfarë pret Kosova nga Unioni.

Sipas Thaçit, Kosova dhe ai presin që të hiqen vizat dhe t’i jepet statusi i vendit kandidat.

“Çdo “Ditë të Evropës” ne në Kosovë ri-shprehim edhe njëherë përkushtimin tonë në integrimin evropian dhe atë perëndimor. Si populli më pro-evropian në regjion, ne presim nga BE-ja dhe shtetet anëtare të saj të tregojnë vullnet politik për heqjen e vizave për Kosovën dhe dhënien e statusit të kandidatit”, ka shkruar Thaçi në Twitter.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img