Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Sot miratimi nen për nen i buxhetit 2024, opozita paralajmëron sërish kaos

Shkruar nga Newsbomb
Sot miratimi nen për nen i buxhetit 2024, opozita paralajmëron

Sot, 7 dhjetor, Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet për të miratuar nen për nen dhe në tërësi buxhetin e vitit 2024. Seanca plenare e cila konsiderohet si një nga më të rëndësishmet pritet të nisë në orën 10:00.

Më 20 Nëntor, Kuvendi miratoi në parim me 73 vota projekt buxhetin për vitin 2024 që konsiderohet si projektbuxheti më i madh publik me 7 miliardë euro shpenzime publike të planifikuara.

Ashtu siç është bërë “traditë” javët e fundit, opozita ka paralajmëruar sërish kaos dhe bllokim të punës në Kuvend.

Në seancën e fundit, e cila u mbajt më 4 dhjetor, mbledhja e parlamentit zgjati vetëm 14 minuta, për shkak të rrëmujës dhe kaosit të shkaktuar nga opozita.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese