Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

“Sot mbërrijnë fletët e votimit dhe për qarqet e tjera”, Celibashi paralajmëron komisionerët: Do përballeni me sanksione të rënda

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryekomisioneri i Ilirjan Celibashi në një bashkëbisedim me gazetarët ka konfirmuar se sot mbërrijnë në vend fletët e votimit në Tiranë, Durrës, Kukës, Lezhë, Shkodër dhe Dibër.

“Kemi filluar ndarjen e fletëve të votimit për disa qarqe. Sot rreth drekës do të mbërrijnë edhe fletët që mungojnë. I kemi fletët këtu në magazinën e KQZ,  2 ditë para pritshmërive. Na ndihmon që ta organizojmë punën,” tha Celibashi.

albsig

Ai tha se gjatë procesit të votimit do të ketë transaparencë. Gjithashtu Celibashi u shpreh se nëse do të kërkohet të hapen kutitë, do të hapen do të numurohen sërish dhe se do të këtë tentativë për ndryshimin e votës, penalitetet për përgjegjësit dhe komisionerët do të jenë shumë të rënda.

“Kemi marrë të gjitha masat që procesi t’i nxjërr rezultatit të përfundoj sa më shppejt do të ketë një transaprenc. Ka një gjë që dua ta sjell në vëmendje tani është saksionuar e drejta e cdo subjekti që pa asnjë shkak të kërkoj hapjen e kutive. KQZ do t’i hapë dhe do bëjë rivlerësim. Nëse ata fletë votimi janë në përputhje me rezultatin, nëse rezultatet janë të kundërta kanë penalitete mjfat të rënde nga 1 deri në 7 vite burg,” tha ai ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img