Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
5.1kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sot liderët e G7 do të darkojnë me Mretëreshën Elisabeth, zbulohet menuja me ushqimet speciale që do të konsumojë Merkel dhe Biden

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot liderët e G7, në kuadër të samitit që do të mbahet në Gjenevë të Zvicrës, do të vizitojnë edhe Mbretëreshën Elisabeth në Angli, në Cornwall.

Mirëpo sipas protokollit të lartë shtetëror, asnjë samit politik i nivelit të lartë nuk është kurrë i plotë pa një darkë të mirë që paraqet ushqime të veçanta të zonave lokale.

Mbretëresha Elizabeth dhe anëtarët e tjerë të moshuar të familjes mbretërore do të takojnë udhëheqësit e G7 dhe partnerët e tyre në një pritje në Cornwall, Angli të Premten. Mbretëresha 95-vjeçare, Princi i Uellsit, Dukesha e Cornwall dhe Duka dhe Dukesha e Kembrixhit do të marrin pjesë në pritjen në Eden Project, një atraksion i famshëm për vizitorët i vendosur në një gropë argjile të rikuperuar në Kinë.

Ndërsa kuzhina kombëtare e vendit pritës tenton të dominojë menutë zyrtare në ngjarje si kjo, ndërsa nuk do të ketë peshk dhe patate të skuqura ose fasule në tost në menunë për të Premten.

Në vend të kësaj, vakti që shefja Emily Scott do t’u shërbejë udhëheqësve të G7 do të pasqyrojë vendndodhjen e samitit të G7, Cornwall. Këtu është menuja, sipas një deklarate nga Downing Street:

Pjepër me erëza, gazpacho, kokos, barishte me vlera ushqyese

Turbot i pjekur në kockë, i kapur nga peshkatarët kornishë në brigjet në Newquay; Patate të reja kornishiane dhe hudhër të egër me zarzavate nga kopshtet lokale të kuzhinës Padstow

Djathë Cornish – Gouda, Yarg, Helford Blue

Luleshtrydhe angleze Pavlova

Petits Fours: Fudge me krem ​​të mpiksur, krem ​​akullore me krem ​​me mpiksje me tartufë Earl Grey me çokollatë

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img