Tirana
light rain
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
29 °
E diel, 14 Gusht, 2022
spot_img

Sot Kuvendi në seancë plenare, ja çfarë pritet të miratohet (RENDI I DITËS)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kuvendi i Shqipërisë do të mbahet këtë të enjte në orën 10:00. Gjatë punimeve, pritet të miratohet akti normativ për kompensimin e çmimeve të materialeve të ndërtimit.

Përmes këtij akti qeveria kompenson ndërtuesit e kontratave publike nga 5-30% për çmimin e rritur të hekurit, çimentos, bitumit, tubave plastike, aluminit, bakrit dhe zinkut.

albsig

Por opozita ka kundërshtuar këtë akt pasi sipas tyre përfitojnë njerëz me rekorde kriminale, ndërsa 8 prej pronarëve të kompanive janë nën hetim. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img