Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Sot gjyqi për “Babalen”, “fati” i Ervin Salianjit në Apel

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot do të mbahet gjyqi për deputetin e PD Ervin Salianji për çështjen “Babale”.

Bëhet me dije se seanca do të nisë në orën 14.00, shkruan newsbomb.al. Seanca e parë u mbajt më 4 korrik, por që u shty për shkak se avokatët dhe vetë gjyqtarët e Apelit nuk kanë shkuar në seancën për “Babalen”.

Salianji më parë është shpall fajtor për veprën penale kallëzim i rremë në lidhje me çështjen dhe u dënua me një vit burg nga gjykata e Shkallës së Parë.

Nëse Gjykata e Apelit lë sot në fuqi vendimin e shkallës së parë, atëherë Ervin Salianji shkon në burg dhe prangoset në sallën e gjyqit, duke humbur kështu dhe mandatin e deputetit.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img