Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Sot është një ditë e zezë”, Gjekmarkaj: Këto vite Berisha ka pasur vetëm Facebook-un si armë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Shqipërisë i dalë nga listat e PD në qarkun e Lezhës, Agron Gjekmarkaj, ka komentuar vendimin e DASH, i cili e shpalli dje ish-kryeministrin Berisha si person “non-grata” në SHBA.

Gjekmarkajt i bëjnë habi njerëzit që gëzohen, pasi sipas tij dje dhe sot duhet të ishin ditë të zeza për vendin.

Pedagogu dhe analisti i njohur renditi në “open” disa merita të doktor Berishës duke thënë se për vendimin e DASH duhen prova dhe fakte.  

Gjekmarkaj: Berishës mund t’i marrin shumëçka, por nuk mund t’i marrin simbolikën e njeriut që udhëhoqi opozitën e oparë pluraliste në vend, që rihapi marrëdhëniet me SHBA, mirëpriti Bushin në Shqipëri, njeriu që futi Shqipërinë në NATO dhe hoqi vizat me Europën. Mua aimë rezulton pro europian, pro amerikan dhe pro perëndimor në tërësinë e tij. Ka kontribuar për Pavarësinë e Kosovës. në 1994, në 1997 apo 1998 ambasada e SHBA ishte më e motivuar dhe kishte arsye më të forta. Në 2005 erdhi në pushtet dhe nuk pati qendrime në atë kohë. Më ngjan se gjykohet për 2013-2021, dhe për këtë periudhë ka shumë mistere, ka qenë i tërhequr. Vetëm facebook-un ka pasur. Është ditë e zezë për vendin. Do doja ttransparencë, fakte.

Lexo edhe: “Jam profesionist, më kanë dalë të gjitha”, Ngjela: Berisha gaboi sepse hodhi në gjyq politikën amerikane! Blinken nuk flet me mendimet e gruas…

Lexo edhe: Spartak Ngjela i BINDUR: Provat për Berishën do të dalin sepse i kërkoi vetë

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img