Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Sot ditëlindja e Margarita XHEPËS, Presidenti i shkon në spital (FOTOT)

Lajme të ngjashëm

Sot është ditëlindja e aktores së magjishme e cila i ka falur kaq shumë publikut shqiptar, Margarita Xhepa.

Aktores 85-vjeçare i ka shkuar në spital Presidenti Ilir Meta duke i dhuruar edhe një buqetë lulesh.

“Shumë pranvera të tjera të lumtura për yllin e kinematografisë shqiptare, të papërsëritshmen, Margarita Xhepa.
I uroj shërim të shpejtë, besimplotë se do ta shohim sërish në skenë me të tjera role, që do t’i shtojnë freskinë buqetës së saj të jashtëzakonshme artistike”, shkruan Meta.

Ylli i kinematografisë shqiptare iu nënshtruar një ndërhyrje në këmbë, të realizuar me sukses dhe tashmë gëzon shëndet të plotë.

55935468_2200558149990446_840608525271957504_n.jpg

56301838_2200558203323774_662305487714254848_n.jpg

 

 

Më shumë