Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

“Sot dita më e gjatë në Vlorë”, kryebashkiaku jep arsyet dhe çel zyrtarisht sezonin turistik veror

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, mëngjesin e kësaj të mërkure e ka nisur duke çelur zyrtarisht sezonin turistik veror për këtë vit.

Përmes një postimi në “Facebook”, Leli shkruan se dita e sotme është më e gjata e vitit në Vlorë dhe vlonjatët e dallojnë këtë gjë nga raporti i diellit me Sazanit. Kryebashkiaku nuk ka harruar të përmendë as turistët besnikë që vizitojnë Vlorën duke shtuar se përveç vlonjatëve dhe ata dinë të shquajnë se ku zbret dielli në solsticin veror.

albsig

spring

“Vlonjatët i dallojnë stinët edhe nga raporti i diellit me Sazanin, por kaq të shumtë sa janë turistët në Vlorë, vit pas viti, dinë ta shquajnë edhe ata se ku zbret dielli në solsticin veror. Diellndalimi i kësaj dite, më të gjatë se të tjerat, është festa që çel zyrtarisht verën, bashkë me të edhe shijimin e Jonit e Adriatikut të mrekullueshëm”, shkruan Leli.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img