Hapësire reklamuese

Aktualitet

Sot Dita e Verës në Tiranë, Veliaj: Pas shkatërrimit të djeshëm sot po festojmë! Demokratët më shkruanin...

Shkruar nga Newsbomb

Ashtu sikuse është bërë me dije në Tiranë festohet sot Dita e Verës, pasi u shty nga data 14 në 17, për shkak të kushteve të pafavorshme të motit.

Bashkia e Tiranës organizuar një sërë aktivitetesh. Ndërkaq në një prononcim për mediat kreu i Bashkisë, Erion Veliaj është ndalur edhe tek protesta e djeshme e opzoitës, e cila pas marshimit rreth Kryeministrisië degjeneroi në dhunë tek Parlamenti.

"Pak orë pas shkatërrimit të djeshëm jemi këtu sot. Miqtë e mi demokratë më shkruanin unë jam demokrat nuk të kam votuar herën e parë do të të votoj këtë herë. Kur bëjmë një çerdhe e bëjmë për të gjithë fëmijët, kur bëjmë një shkollë e bëjmë për të gjithë fëmijët. Socialistë dhe demokratë jemi këtu për te ecur përpara. Sot nuk jemi të ndarë mes partive por është në pakicë që ushtron dhunë", tha Veliaj.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese