Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Sot dhe nesër… Si do të jetë moti (Parashikimi i Institutit të Gjeoshkencave)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit jep parashikimin e motit për sot dhe nesër.

 

Duket se moti do të jetë i qëndrueshëm dhe reshjet do të jenë të dobëta në disa qarqe.

RESHJET

Sot pasdite (e martë, dt.25) priten reshje të dobëta në qarqet Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër. Nesër (e mërkurë, dt.26) nuk priten reshje

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë, dt.26) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 4 / 11 °C

në vendet e ulëta: -1 / 8 °C

në vendet malore: -6 / 1 °C

ERA

Sot pasdite (e martë, dt.25) dhe nesër (e mërkurë, dt.26) era pritet të fryjë mesatare deri e fortë në bregdet dhe në zonat malore.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img