Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sot dhe nesër mot i paqëndrueshëm, me reshje shiu, nga e mërkura fillon rritja e temperaturave (Parashikimi për 5 ditë)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Për javën që presim përpara vendi ynë futet në stinën e verës por duket se moti ende vijon të jetë relativisht i paqëndrueshëm.

Për ditën e nesërme (Hënë) moti parashikohet fillimisht me diell por nga orët e mesditës deri ato të pasdites ka shtim vranësirash mesatare deri të dendura. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të intensitet të ulët por lokalisht reshjet do të jenë me intensitet mesatar në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkareksa elektrike dhe breshër.

Po njësoj edhe dita e Martë e cila parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme. Por, ndryshe nga e Hëna reshjet do të jenë me intensitet të ulët në formë pikash dhe vetëm lokalisht në male në formë shtrëngatash afatshkurtra, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Duke nisur nga dita e Mërkurë deri ditën e Premte mbi territor fillon qarkullimi i masave ajrore të qëndrueshme. Moti do të jetë kryesisht i kthjellët por nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare në orët e mesditës. Gjithashtu gjatë këtyre ditëve nis dhe rrtija graduale e temperaturave të cilat mund ti shihni në tabelën më poshtë.

193922222 1180870615685609 3042616282053241139 n 1

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img