Sot 9 prill. Socialistët mbajnë referendumin, anëtarët i përgjigjen pyetjes për kryetarin (FLETA E VOTIMIT)

Publikuar tek: politike, më 06:26 09-04-2016 Sot 9 prill. Socialistët mbajnë referendumin, anëtarët i përgjigjen pyetjes për kryetarin (FLETA E VOTIMIT)

Sot është 9 prill dhe socialistët mbajnë referendumin, ku anëtarët do t'i përgjigjen pyetjes për kryetarin Është publikuar ditë më parë fleta e votimit që do të plotësojnë anëtarët e Partisë Socialiste. 

Deputeti Taulant Balla ka publikuar versionin përfundimtar të fletës së votimit.

“Pas shtatë ditësh Partia Socialiste në Referendum. Më 9 Prill socialistët në mbarë Shqiperinë shprehin mendimin e tyre në një Referendum partiak. Një proces i rëndësishëm, ashtu si në partitë e mëdha progresiste europiane dhe amerikane, ku vendim-marrjen e ka anëtarësia. Partia Socialiste - E vetmja forcë udhëheqëse në Shqipëri”, shkruante Balla.

Deputetët Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi kanë kundërshtuar  zhvillimin e referendumit, duke thënë se është farsë dhe turp dhe nuk u shërben socialistëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089819431304932
array(1) { ["section"]=> string(109) "sot-9-prill-socialistet-mbajne-referendumin-anetaret-i-pergjigjen-pyetjes-per-kryetarin-fleta-e-votimit-37208" }