Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sot 7 Marsi, Kushi: Çdo mësues është një hero që të merr për dore e të ndriçon

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

651c11d8dd6fc74291b2593d8aed3f16

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka përcjellë një mesazh për 7 marsin, festën e mësuesve.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Kushi i ka shprehur falenderime dhe mirënjohje mësuesve për çdo sakrficë që po bëjnë në këtë kohë pandemie duke u qëndruar pranë nxënësve.

“Sot është 7 marsi, festa e mësuesit. Një 7 mars ndryshe nga çdo herë tjetër. Një 7 mars ku çdo nxënës dhe prind po ndjen sakrificën madhore të mësuesve tanë. Sakrificë që do të mbahet mend shumë gjatë.

Të dashur mësues falenderimt dhe mirënjohja për ju asnjëherë nuk mjafton sepse cdo mësues është një hero. Një hero që të merr për dore të ndriçon dhe bëhet udhërrëfyesi ynë,” shprehet Kushi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img