Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Sot, 108 vjetori i Policisë së Shtetit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

924962b1ab9547440863febc25c56196

“Muri i Kujtesës” në Ministrinë e Brendshme, simbol i mirënjohjes së përjetshme për të mos i harruar më dëshmorët e Policisë së Shtetit. Janë 264 YJE TË ARTË, për 264 policë të rënë në krye të detyrës, sot Dëshmorë të Atdheut!

Memoriali është vendosur kur ministër i Brendshëm ishte socialisti Saimir Tahiri.

Ylli i 264-rt në Murin e Kujtesës, që u vendos nga Kryeministri Edi Rama, ministri Tahiri dhe familjarë të tij, i përket Dëshmorit të Atdheut Ardian Kodra, ish-punonjës i FNSH-së së Shkodrës, rënë në krye të detyrës.

Më shumë

spot_img
spot_img