Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Sot, 108 vjetori i Policisë së Shtetit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

89c16763660054d336ee9db0f3a02d16

“Muri i Kujtesës” në Ministrinë e Brendshme, simbol i mirënjohjes së përjetshme për të mos i harruar më dëshmorët e Policisë së Shtetit. Janë 264 YJE TË ARTË, për 264 policë të rënë në krye të detyrës, sot Dëshmorë të Atdheut!

Memoriali është vendosur kur ministër i Brendshëm ishte socialisti Saimir Tahiri.

Ylli i 264-rt në Murin e Kujtesës, që u vendos nga Kryeministri Edi Rama, ministri Tahiri dhe familjarë të tij, i përket Dëshmorit të Atdheut Ardian Kodra, ish-punonjës i FNSH-së së Shkodrës, rënë në krye të detyrës.

Më shumë

spot_img
spot_img