Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Sot 1 vit pa legjendën shqiptare të futbollit, Fadil Vokrri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

914d22082861f3351e89ef55dc25ae70

Sot bëhen një vit nga ndarja nga jeta e legjendës shqiptare të futbollit, Fadil Vokrri.

Sipas mediave në Kosovë, për nder të veprimtarisë së Vokrrit, nga ora 11:00 do të bëhen homazhe pranë varrit të tij, në varrezat e Prishtinës.

Fadil Vokrri ishte njëri nga futbollistët më të shquar shqiptarë dhe mbante meritën për formimin e Kombëtares së Kosovës në futboll dhe për pranimin e FFK-së në UEFA dhe FIFA.

Ai u nda nga jeta parakohe pas një arresti kardiak. Në nder të figurës së tij, stadiumi i Prishtinës ka marrë emrin ‘Fadil Vokrri’.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img