Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Soros feston 92-vjetorin, djali e uron: Je më i madhi i të gjitha kohërave

spot_img

Lajme të ngjashëm

Miliarderi aktivist George Soros feston sot 92-vjetorin e lindjes, dhe me këtë rast e ka uruar publikisht edhe djali i tij.

Në një postim në rrjetet sociale Alexander Soros shkruan: “Gëzuar ditëlindjen e 92-të GOAT”, një akronim që do të thotë “më i madhi i të gjitha kohërave”.

Alexander Soros është zëvendëskryetar organizatës “Shoqëria e Hapur”, me degë në 37 shtete përfshi edhe Shqipërinë, e thelemuar nga babai i tij, dhe gjatë viteve të fundit është angazhuar në politikat në Ballkanin Perëndimor, kryesisht duke mbështetur nismën “Ballkani i Hapur”.

 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img