Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
29 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Soreca takim me kryetaren e misionit të ODIHR: Diskutuam për vëzhgimin e zgjedhjeve

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca  ditën e sotme ka zhvilluar një takim me Urszula Józefa Gacek, kryetare e misionit të ODIHR për zgjedhjet 2021 në Shqipëri.

Soreca bën me dije se në qendër të bisedës ka qenë ecuria e zgjedhjeve që do të mbahen me 25 prill.

Soreca me anë të një postimi në “twitter” shkruan se ora diplomatike si zakonisht do të vendoset dhe se BE qëndron gati për të ndihmuar misionin.

“Takova Amb.Jozefa Gacek që drejton OSCE/ODIHR misioni në Shqipëri në funksion të zgjedhjeve të 25 prillit. Ne diskutuam gjendjen e përgatitjes për ditën e zgjedhjeve, në veçanti vëzhgimin e zgjedhjeve. Ora diplomatike si zakonisht do të vendoset dhe Bashkimi Europian qëndron gati për të ndihmuar misionin,” shkruan Soreca në postimin e tij.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img