Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Soreca optimist për hapjen e negociatave me BE-në: Kushtet janë përmbushur, ka ardhur koha për ta bërë këtë hap

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, është shprehur se Shqipëria i ka plotësuar kushtet dhe është e gatshme për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian.

“Evropa është këtu dhe këtu është Evropë! Tani po presim me padurim fillimin e bisedimeve të pranimit. Kushtet janë vendosur dhe janë përmbushur. Ka ardhur koha për ta bërë atë hap”, shkruan Soreca.

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut po presin për çeljen e negociatave me Bashkimin Europian dhe mbajtjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare, por problemet e Maqedonisë me Bullgarinë po e e pengojnë edhe Shqiëprinë për të nisur bisedimet.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img