Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Soreca: Lufta ndaj krimit të organizuar në Shqipëri është prioritet për pranimin në BE

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca ka reaguar duke shpërndarë një shënim të zyrës së BE në vendin tonë, lidhur me projektin më të ri kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Soreca thotë se lufta ndaj krimit të organizuar është prioritet kyç për pranimin e Shqipërisë në BE.

Sipas ambasadorit rëndësia e këtij projekti i ofron autoriteteve të Shqipërisë ekspertizëteknike që vjen nga disa shtete anëtare të BE, si Spanja, Holanda apo Italia.  

164150081 245403590636835 4460918669238082055 n

Më shumë

spot_img
spot_img