Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Soreca: Konferenca e parë ndërqeveritare për Shqipërinë të mbahet sa më shpejt

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka zhvilluar një takim me Sekretarin e Përgjithshëm në Ministrinë e Jashtme të të Greqisë, Themos Demiris.

Përmes një postimi në Tëitter, Soreca ka ndarë detaje nga takimi ku ka bërë me dije se një ndër temat e diskutimin ka qenë progresi i integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian.

Sipas ambasadorit Soreca, Konferenca e Parë ndërqeveritare duhet të mbahet sa më parë. 

“Kënaqësi që takova Ambasadorin Themos Demiris, Sekretar i Përgjithshëm i @GreeceMFA. Diskutuam mbi gjendjen e procesit të integrimit të Shqipërisë në BE. Konferenca e Parë Ndërqeveritare duhet të mbahet sa më shpejt të jetë e mundur. 

Është e rëndësishme që Shqipëria të mbajë fokusin në axhendën e reformave dhe të përgatitet për bisedimet e pranimit,” shkruan Soreca në Tëitter.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img