Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.1kmh
40 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Soreca i dorëzon Bashës raportin e KE: Roli i opozitës është thelbësor në monitorimin e zbatimit të rekomandimeve për BE, ne mbështesi m rrugën drejt anëtarësimit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i BE-së në vendin tonë, Luiggi Soreca ditën e sotme ka zhvilluar një takim me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ku i ka dorëzuar edhe raportin e KE-së për integrimin e Shqipërisë në BE.

Përmes një postimi në Twitter, Soreca thekson se roli i opozitës është thelbësor në monitorimin e zbatimit të rekomandimeve në këtë raport, teksa shton se BE mbështet kontributin e PD-së në këtë proces.

“Sot isha i lumtur ti dorëzoj raportin e Komisionit Europian për Shqipërinë kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Bashës.  Roli i opozitës është thelbësor në monitorimin e zbatimit të rekomandimeve të përfshira në Raport. Ne patëm një diskutim edhe mbi Partinë Demokratike dhe axhendën parlamentarë për muajt në vijim.  BE mbështetet rolin pozitiv që ka luajtur lidershipi i PD-së në këtë moment të rëndësishëm politik për Shqipëri në rrugën e saj drejt anëtarësimit në BE”, shkruan ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img