Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
28 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Soreca dhe ambasadorët e tjerë të BE-së në sheshin “Skënderbej”, hedhin vallen e Pogonishtes (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka marrë pjesë në një aktivitet kulturor në sheshin “Skënderbej”, në kuadër të përmbylljes së “Javës së Evropës”.

Si asnjëherë më parë, ai është parë duke kërcyer vallen e pogonishtes, teksa ka qenë i shoqëruar nga ambasadorët e tjerë të BE-së në vendin tonë.

Së bashku me njëri tjetrin, diplomatët vendosën që të hedhin një valle popullore shqiptare. Pas Sorecës në valle shihet edhe ambasadorja e Suedisë Elsa Hastad, ambasadorja e Holandës Guusje Korthals Altes, si dhe ambasadori gjerman Peter Zingraf.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img