Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sopranoja Ermonela Jaho pranohet si anëtare e jashtme e Akademisë së Shkencave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sopranoja e njohur shqiptare, Ermonela Jaho është pranuar si anëtare e jashtme e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë. Lajmin e ka bërë vetë me dije ajo përmes një shënimi në rrjete sociale.

“E prekur pa mase dhe e perkulur per nderin e madh te pranimit si anetare e jashtme e Akademise se Shkencave te Shqiperise. Ju faleminderit”, shkruan ajo.

Ermonela Jaho është soprano shqiptare me famë botërore. Lindi në Tiranë në vitin 1974. U largua në vitin 1993 nga Shqipëria për në Itali me një bursë studimi dhe më pas iu desh ta realizojë ëndrrën e ngjitjes në skenë, përkrah artistëve të huaj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img