Sonte nata e parë e Eurovizionit, ja kur këndon përfaqësuesja e Shqipërisë, Jonida Maliqi

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:34 14-05-2019 Sonte nata e parë e Eurovizionit, ja kur këndon përfaqësuesja e Shqipërisë, Jonida Maliqi

Sonte në mbrëmje do të jetë nata e parë e festivalit 'Eurovizion Song Contest 2019' që organizohet në Tel Aviv të Izraelit.

Shqipëria do të përfaqësohet nga këngëtarja Jonida Maliqi, e cila do të performojë e 14-ta në natën e dytë të festivalit.

'Ktheju Tokës' është kënga e Jonidës që flet për të gjithë ata që janë larguar nga atdheu i tyre.

Ky festival do të zhvillohet në tre netë, ndërsa zbulohet se në natën e parë të festivalit do të konkurojnë 17 shtete: Mali i Zi, Finlanda, Polonia, Slovenia, Republika Çeke, Hungaria, Bjellorusia, Serbia, Belgjika, Gjeorgjia, Australia, Islanda, Estonia, Portugalia, Greqia dhe San Marino.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Turi deklaroi se dëshiron 8 fëmijë, Orinda: E ka me qejf të madh, por...
Nuk do ta besoni: Aktorja e Hollywood-it zbulon origjinën çame »
Article Logic
Execution time: 0.017683982849121
array(1) { ["section"]=> string(94) "sonte-nata-e-pare-e-eurovizionit-ja-kur-kendon-perfaqesuesja-e-shqiperise-jonida-maliqi-164315" }